Gemeente onderzoekt acht nieuwe locaties voor de kermis in Rotterdam

20 May 2024, 16:10 uur
Rotterdam & Regio
mainImage

et Lloyd Multiplein biedt op dit moment circa 6 weken per jaar plek aan de voorjaars- en najaarskermis en - in 2023 - aan 3 eendaagse festivals. De rest van het jaar staat het plein leeg en wordt het plein vooral gebruikt voor motorrijlessen. Om de nieuwe ontwikkelingen mogelijk te maken, moet het evenemententerrein op het Lloyd Multiplein naar verwachting vanaf medio 2026 plaatsmaken voor woningen. De gemeente onderzoekt op dit moment 8 locaties in de stad die mogelijk in de toekomst onderdak kunnen bieden aan de kermis en enkele andere evenementen. Eind 2024 moet er meer duidelijkheid zijn over een nieuwe plek voor de kermis.

Op het Lloyd Multiplein in Delfshaven wil de gemeente in de toekomst woningen bouwen in een groene en duurzame omgeving. De plannen hiervoor wil de gemeente in samenspraak met omwonenden en andere partijen uit de omgeving uitwerken.

Veel mensen willen op dit moment graag in Rotterdam wonen. Maar ze kunnen lang niet allemaal aan een woning komen. De gemeente is daarom hard op zoek naar kansrijke locaties voor woningbouw. De gemeente ziet in het Lloyd Multiplein in Schiehaven Noord een geschikte locatie om woningen te bouwen, maar dan wel zo duurzaam, groen en klimaatbestendig mogelijk. Het eerder ingediende burgerinitiatief Lloydpark, een initiatief van bewoners en andere partijen om het Lloyd Multiplein te vergroenen, dient hierbij als inspiratiedocument.

Het idee is om op het Lloyd Multiplein 500 tot 700 woningen te bouwen in een groene en duurzame omgeving. Het aantal woningen is afhankelijk van de grootte van de woningen. Als er gekozen wordt voor 700 woningen, zijn die kleiner van formaat dan wanneer voor 500 woningen gekozen wordt. De te bebouwen oppervlakte is daardoor bij 700 woningen niet groter dan bij 500 woningen. Van de woningen valt 65% in het betaalbare deel.

Samen met omwonenden en andere partijen in de omgeving wil de gemeente de komende tijd onderzoeken wat de ambities zijn voor Schiehaven Noord. Hoe kunnen we de woningen bouwen in een zo groene en duurzaam mogelijke omgeving? We vragen omwonenden en andere bewoners om mee te denken over verschillende onderwerpen, zoals de inrichting van de openbare ruimte, sfeer en uitstraling van het gebied en verkeers- en parkeeroplossingen. Het participatietraject gaat nog voor de zomer van start en loopt door tot eind van dit jaar. Omwonenden en andere belanghebbenden krijgen hiervoor binnenkort een uitnodiging.